Фестиваль етнічної гуцульської кухні

28.08.15 — 28.08.15
  • Співоче поле, м. Верховина, Івано-Франківська область
  • 10.00 — 20.00

Франко писав про Верховину: «Ось столиця Гуцульщини!». Воно й справді вважається берегинею карпатських традицій, серцем культури гуцулів. Перша письмова згадка про населений пункт, як тоді його називали Жаб’є, датується ще1424 роком.

Місцеві люди тяжко працюють у будні на непіддатливій гірській землі, проте залишаються життєрадісними та енергійними і у свята вміють добре відпочивати. А яке свято без смачної їжі? Місцеві рецепти тут бережуть і передають від матері до дочки століттями.

Саме на День міста, який тут святкують в день Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня), вирішили зробити традиційну гостину із гуцульською кухнею.

На Фестиваль запросять власників приватних садиб, ресторанів, кафе, колиб та просто талановитих місцевих господинь, котрі частуватимуть верховинців та гостей міста смачними традиційними стравами.

Їжа цього регіону відрізняється від типової центрально-української чи галицької кухонь. Наїдки багаті на молочні продукти із овечого, козячого та коров’ячого молока, часто використовуються гриби, ягоди, мед, овочі, бобові культури.

Чим частує Верховина?

Ось перелік страв, які кожен має скуштувати під час перебування на Верховинщині. Ймовірність натрапити саме на ці страви та продукти під час фестивалю досить велика. Отже, вам можуть запропонувати:

  • банош (страва з кукурудзяного борошна і сметани, зі шкварками, грибами та бринзою)
  • бринзу (гуцульський сир з полонин);
  • деруни із грибами
  • наваристу грибну юшку
  • квашену капусту
  • кулеша на бараболях
  • книші (зрази із бринзою та картоплею)
  • свіженькі білі гриби в сметані
  • настоянки та самогонку (куди ж без них?)

Також це свято буде поєднане із звуками української музики, виступами місцевих співаків, танцювальних колективів та інших артистів.

Подібне дійство, відзначимо, проводитимуть у Верховині вперше.

Якщо ви вирішите поїхати в ці краї на фестиваль, радимо залишити часу із запасом, бо місцевість бурлить різними цікавинками. Можна, наприклад, подивитись на місто й навколишні гори із оглядового майданчику, відвідати оригінальні хати-гражди, інші цікаві музеї та залишитися на ніч у затишних садибах, щоб вдосталь помилуватися зірковим гірським небом і подихати чистим повітрям. Або спланувати маршрут на Піп-Іван, озеро Марічейка чи Писаний Камінь, якщо маєте сили після такого ситного обіду йти у високі гори.

Як дістатись:

З Івано-Франківська до Верховини їхати трохи більше трьох годин. Дістатись можна міста можна автобусом, що відправляюьтся по кілька разів з міських автовокзалів. Перший рейс на Верховину йде о 5 ранку, останній — о 22 годині. В зворотньому напрямку автобуси ходять з 5 ранку до 20:30. Вартість проїзду на серпень 2015 року становить 70 гривень.

Житло неподалік:

Кращі варіанти для поселення