Фестиваль “Червене вино”

10.01.16 — 14.01.16
  • Мукачево
  • 10.00 — 20.00

Фестиваль “Червене вино” — одна з найцікавіших та найпривабливіших зимових подій Закарпаття. Свято молодого вина однаково подобається фахівцям-виноробам та звичайним туристам, які не проти хильнути чогось добренького.

10-14 січня кожного року у старовинному місті вирує життя у всьому своєму шалі. Мабуть, ви чули вираз “вино ллється рікою”? Як волієте побачити втілення цього виразу на власні очі, то зимові свята ви маєте зустріти на Закарпатті. Хоча чого це лише “побачити”? Ви маєте взяти участь!

фестиваль Червене вино
Міжнародний фестиваль “Червене вино”

Фестиваль “Червене вино” вперше розгорнувся у Мукачеві 1996 року, а вже у 2008 році цей фестиваль висвітлювався ЗМІ на міжнародному рівні — його почесним гостем був Президент Угорщини. За кілька років слава “Червеного вина” настільки поширилась Україною та закордоном, що маленьке Мукачеве відвідало понад 50 тисяч туристів — це при тому, що за останніми даними загальна кількість жителів міста становить 86 тисяч.

А як не їхати до Мукачева, коли вино ллється рікою: біле, червоне, рожеве, сухе та солодке, гаряче та холодне. П’янкий напій розливають з діжок та пляшок, термосів та бочок. Проте “Червене вино” — свято саме вина, а не пияцтва. Гурманів чекає безліч приємних відкриттів, а для виноробів це чудова нагода зробити собі рекламу. Наприкінці фестивалю журі визначає переможців у номінаціях: краще червоне, біле та десертне вино. До складу журі потрапляють лише висококваліфіковані фахівці-винороби.

Гостей фестивалю також пригощають міцним алкоголем, медовухою, настоянками. Не залишаться туристи і без доброго частування: заїсти шляхетні напої пропонується бринзою, хлібом із салом, солениками, пікницею. Біля кожного намету з вином влаштовується і намет з наїдками.

вулиці Мукачева під час фестивалю Чеврене вино
Вулиці Мукачева під час фестивалю “Червене вино”

Дружні поради цінителям доброго вина

Зізнавайтеся: ви вже мрієте потрапити до Мукачева на зимові свята? Якщо так, то маємо для вас кілька корисних порад. Перша: бронюйте житло заздалегідь, адже у вас буде дуже багато “конкурентів”. Не просто багато, а дуже багато! Минулого року всі готелі та гостинні двори були заброньовані вже з 1 січня. Друга: лишайтесь до оголошення переможців. Так ви не лише довідаєтесь про найкраще вино сезону, але й дізнаєтесь, який шалений приз міська адміністрація вигадала для виноробів цього року. Переможцям вже дарували коня, корів, поросят, винні діжки. Нарешті, ви маєте нагоду оглянути замок Паланок, що височіє над Мукачевим, а заразом взяти екскурсію до інших фортець Закарпаття. Наприкінці не порада, але натяк: з Мукачева можна легко дістатись чарівного міста Берегове, в якому розташоване знане алкогольне виробництво.

Житло неподалік:

Кращі варіанти для поселення