Фестиваль “Берег Фест”

27.09.15 — 27.09.15
  • Берегово
  • 09.00 — 22.00

Чарівне місто Берегово, що на Закарпатті, відоме своїм винним виробництвом. Приміщення заводу вельми романтичне: це чергова екс-резиденція графів Шенборнів, які володіли закарпатськими землями за часів Австро-Угорщини. Де тільки немає їх палаців! Якісь з них сьогодні перетворено на музеї, якісь — на санаторії, а от у Береговому відкрили знаний винний завод.

У пошуках яскравих алкогольних вражень туристи зазвичай відвідують зимове Мукачеве та “Червене вино”, а за лицарською романтикою йдуть в травні на фестиваль “Середньовічний Хотин”. Щоб весело провести час під гарну музику, можна купити квиток на “Арт-Поле”. А от якщо ви хочете поєднати всі ці фестивалі в одну подію, тоді вам до міста Берегово на універсальний “Берег Фест”!

Фестиваль Берег Фест
Фестиваль “Берег Фест”

“Берег Фест” — один з найстарших закарпатських фестивалів, його започатковано ще за часів Радянського Союзу. Свято проводиться в останніх числах вересня, коли у цих краях збирають виноград. Врожай вкладають у дубові діжки, і тоді, наслідуючи давні традиції, незаймані дівчата починають чавити виноград босими ногами. Це перший етап виробництва вина — таким чином врожай “готували” до подальшого перевтілення у добре вино ще з давніх-давен. Гості міста та місцеві учасники фестивалю йдуть святковою ходою — хода передує ритуалу чавлення винограду.

Головна ідея “Берег Фесту” як раз і полягає у відродженні давніх народних традицій цього краю. Також на гостів фестивалю очікують дегустація вина, виставки, конкурси, майстер-класи та розважальна програма. Щороку у місті Берегово збирається понад 10 тисяч туристів. Під час свята можна почути народні співи і побачити традиційні танці, для дітей передбачені окремі розваги. Головною принадою виступає святковий концерт, а крім того, у рамках свята проводяться спортивні та мистецькі змагання.

Як це було?

“Берег Фест” недарма називається універсальною подією. Щороку програма фестивалю дещо змінюється, проте якісь розваги залишаються незмінними. По-перше, костюмована святкова хода у супроводі оркестру з мажоретками. По-друге, ритуальне чавлення вина незайманими дівчатами (уявіть, от саме незайманими, це принципово). По-третє, різноманіття, ба навіть вакханалія розваг. Як це відбувалось у минулі роки?

У рамках “Берег Фесту” проводився святковий велопробіг, футбольні змагання, урочистий чемпіонат з шахів. У місті працювала виставка-ярмарок, ярмарок-дегустація, туристів розважали виступи музик і танцюристів, а також лицарські двобої і польоти на повітряних кулях. Тобто програма дійсно на всі смаки — це найбільш масштабне народне гуляння на Закарпатті.

Житло неподалік:

Кращі варіанти для поселення