Фестиваль сакури в Ужгороді

18.04.16 — 01.05.16
  • Ужгород
  • 00.00 — 00.00

Щороку наприкінці квітня в Ужгороді починається сезон цвітіння сакури, та, залежно від погоди, триває до початку травня. Це один з найкрасивіших і незвичайних періодів року. Майже одночасно з сакурами зацвітають магнолії, а десь за тиждень поблизу Хуста зацвітає Долина нарцисівСакура росте лише в Японії, кількох штатах Америки та на Закарпатті.

Під час цвітіння сакури в Ужгороді відбувається Міжнародний фестиваль "Сакура Фест". У місті проходить чимало флешмобів, фестивалів та ярмарок. Героєм та символом Ужгорода стає Граф Сакура, що відвідує всі події фестивалю, розповідає легенди та, за традицією, на головній площі міста (пл. Театральна) малює з дітлахами велику квітку сакури.

Як сакура потрапила до Ужгорода?

За офіційною версією, сакури завезли до Ужгорода з Відня у 1923 році. Тоді містом керувала чеська влада, яка активно його розбудовувала. Проте, коли черга дійшла до центральної частини міста, виникли складнощі: місцевість була заболоченою, а тому рослини не приживались тут. Тому вирішили завезти та висадити у Центрі саме сакури, яким такі "житлові умови" — найкращий варіант, та й м'який клімат Закарпаття став деревам довподоби.

Цвітіння сакури в Ужгороді
Цвітіння сакури в Ужгороді, фото Олександр Науменко

Також, подейкують, колись Франц Йосиф І (імператор Австрійський) приймав у себе японських посланців, які в подарунок імператору везли сакури. Дорогою їм довелося заночувати у Мукачевому. Візит іноземців з далеких країв не залишився таємницею і... вночі делегацію обікрали. Звісно, до лап грабіжників потрапили і сакури, які крадії під виглядом фруктових дерев незабаром продали ужгородцям. Кажуть, що ужгородські сакури ростуть іще з тих самих часів та милують око не тільки закарпатцям, але й багатьом туристам.