Черемош Фест 2015

24.07.15 — 26.07.15
  • Урочище Запідок, с. Верхній Ясенів, Верховинський район, Івано-Франківська область
  • 10.00 — 23.00

24-26 липня 2015, урочище Запідок, с. Верхній Ясенів, Верховинський район, Івано-Франківська область, Українські Карпати.

Не пропустіть! Цього літа в Карпатах відбудеться насичений подіями еко-туристичний фестиваль “Черемош-Фест”: маса розваг, нового досвіду, нових людей, розкішної фестивально-карпатської атмосфери та одна велика спільна мета — привернути увагу до проблеми антропогенної руйнації карпатських річок, і Білого Черемошу в першу чергу. Вам — фан, річці — статус гідрологічного заказника! Все чесно!

Унікальність "Черемош-фесту" — у поєднанні локації, якісної музики та активного туризму

Карпати, активний туризм, якісна музика, традиції гуцульської культури, переправи через річку, велосипеди, коні, ковальство, театр, вогняне шоу, майстер-класи, народне мистецтво — ліжникарство, кераміка, гончарство, якісні майстрові речі, яких не купиш на базарі, гуцульська кухня, еко-мистецькі акції, зустрічі зі знаковими людьми, мандрівниками, екотолоки, кіно, художні майстерні, зустрічі зі знаючими людьми, виступи музикантів з Гуцульщини та з-поза її меж – щороку «Черемош-Фест» збирає кілька тисяч людей, що люблять Карпати. Приєднуйтесь і ви!

Верхній Ясенів, місце проведення Черемош-фесту 2015
Верхній Ясенів, місце проведення Черемош-фесту 2015

Рафтинг — найяскравіша сторінка легенди “Черемош-Фесту”

24-26 липня бородаті керманичі «Черемош-Фесту» працюють над Днями Відкритої Води та запрошують вас до дегустації карпатського адреналінового коктейлю на ріці Чорний Черемош.

На Чорному Черемоші збережений каскад порогів — те що треба для рафтингу! Найвідоміші з яких — Дземброня, Дідів лікоть, Біла кобила, Гучки та Гук.

Екскурсії до визначних місць Гуцульщини

Протягом фестивалю та й не тільки ви маєте прекрасну нагоду відвідати музеї Гуцульщини: Івана Франка, Грушевського, Параджанова, Романа Кумлика, хату-ґражду, хату-стаю.

Або Довбушеві комори — величний скельний каньйон на горі Синиці, де, згідно легенд, Довбуш заховав свої скарби (а легенди про Довбуша ніколи не кажуть неправди!).

Або урочище Терношори — студений водоспад, овіяна легендами про Довбуша скеля (кажуть, що інопланетники заземлялися саме тут, а легенди про Довбуша, як ви вже знаєте, ніколи не кажуть неправди!).

Або Писаний камінь, який в народі вже ОбПисаним почали звати, бо на ньому залишили свої закарлючки всі: від Грушевського, Франка, Стефаника Лесі Українки до Васі, Петі та Колі з Замагори, але вандалами називають тільки оцих трьох останніх.

Або сходити на хребет Ігриць, оспіваний Коцюбинським – саме його топтали босі ноженята Іванка та Марічки із геніальної повісті «Тіні забутих предків»:

«Ніжно дзвеніла над ним хвоя смерек, змішавшись з шумом ріки, сонце налляло злотом глибоку долину, зазеленило трави, десь курився синій димок од ватри, з-за Ігриця оксамитовим гулом котився грім». (М.Коцюбинський)

Вся програма Фестивалю — бонус тому, хто подолав шлях і примандрував до «Черемош-Фесту». Бо дорога, правда, не з близьких та не з простих.

Музична програма Черемош-Фесту 2015:

Вій (Київ), Zapaska (Кам’янець-Подільський), Гуцул Каліпсо (Чернівці), Pushkin Klezmor Band (Київ), Гуцули (Верховина), РоСол (Івано-Франківськ), Петрос (Ворохта), Петровичі (Ворохта), Механічний апельсин (Рівне), Янцо Віктор (Мукачеве), Rock-H (Мукачево).

Місія Фестивалю

Фестиваль прагне звернути увагу громадськості на проблему техногенного знищення Білого Черемошу. Річку та її притоки нищать дамбами, чорними трубами міні-ГЕС.

Білий Черемош має отримати статус гідрологічного заказника! Тоді ні про які техногенні будови не зможе бути й мови.

«Черемош-Фест» у форматі open-air у Карпатах збирає на березі Черемошу небайдужих Людей, що створять довкола збереження Білого Черемошу суспільний резонатор.

Фішка Фестивалю у тому, щоб висловлювати свою позицію щодо збереженню Черемошу не (тільки) «прибиранням сміття», а відвідуванням концертів, майстер-класів, еколого-освітніх заходів(театр, кіно, лекції), навіть дегустацією полонинського сиру на Черемош-Фесті можна підтримувати Білий Черемош.

Чому не можна допустити побудови в Карпатах міні-ГЕС?

  • Знищуються природні русла та водотоки річок — річку або ховають в іржаву трубу, або ж споруджують дамби, утворюючи водосховища, що швидко заповнюються намулом. Що сорок років в Карпатах трапляються катастрофічні повені: так було у 2008, 1969, 1927 роках. Якщо стихія зірве дамбу і понесе водосховище – селевий або муловий потік забере все.
  • Після 1945 радянська влада збудувала на карпатських річках чимало міні-ГЕС. Всі діючі, ще незбудовані та навіть демонтовані повінню 1969 року міні-ГЕС – чума для Карпат. Такі споруди вкупі, в межах статистичної похибки, можуть виробити заледве 0.5 % від загальної енергопотужності України. Але ціна, яку б довелося заплатити – сплюндрувати екосистему цілого Карпатського регіону.
  • Міні-ГЕС будують через так званий «зелений» тариф, згідно якого за кожен кіловат, вироблений на турбінах міні-ГЕС (до 2 мВт) держава виплачує власнику 5 гривень. Тариф прив’язаний до євро і з 2011 постійно зростає.
  • Довкола міні-ГЕС накопичується будівельне сміття – іржаві труби псують не тільки екосистему, але й віднаджують туристів з Карпат.
  • Через спорудження міні-ГЕС з Черемошу зникне риба (форель, дунайський лосось, марена, підуста, бабець, клень, минь та інші види), велика частина з яких занесені до Червоної Книги України. Бо в трубах риба не живе. А біля дамб рибоходів або ж немає, або ж це просто симулякри.

Заклик на Черемош-фест 2015

Локація

«Черемош-Фест 2015» буде проведено в урочищі Запідок, Верхній Ясенів — за два кілометри від Криворівні, на локації перших двох «Черемош-Фестів».

Це приблизно 140 км від Івано-Франківська, 270 км від Тернополя та 280 км від Львова.

Житло неподалік:

Кращі варіанти для поселення